Spausdinti
181287936_1201731566949940_8877530391813725324_n.jpg
Kasmet gegužės 7-ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji primena mums rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžoma gimtoji kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.
Mokyklos mokiniai šią dieną paminėjo dalyvaudami virtualiuose vaikų ir paauglių literatūros savaitės renginiuose.
Antrus metus organizuojamas renginys šiemet skiriamas būtent šiai datai. Šventinės savaitės metu buvo surengta 10 nemokamų renginių, kurių metu vaikai ir paaugliai galėjo virtualiai susitikti su poetais, rašytojais, kultūros, meno bei švietimo pasaulio žmonėmis. Aštuntokai dalyvavo renginyje „Nieko nenutylinti literatūra“. Iliustruotoja ir komiksų kūrėja Lina Itagaki ir istorikas, keliautojas, Karalienės Mortos mokyklos mokytojas Vladas Liepuonius kalbėjo apie traumuojančių istorinių patirčių vaizdavimą jaunimo literatūroje ir grafinėse novelėse. Mokiniai plačiau susipažino su komiksų kūrimu literatūroje, novelių savitumu.
Šeštokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kritinį mąstymą ugdanti literatūra". Rašytoja, vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė ir humanitarinių mokslų daktarė, vaikų literatūros tyrinėtoja Asta Skujytė-Razmienė kalbėjo apie įvairias diskriminuojančias nuostatas, kurias aptinkame klasikiniuose vaikams ir paaugliams skirtuose literatūros kūriniuose.
Lietuvių kalba – tai pats brangiausias pasaulyje deimantas, kurį mes turime. Todėl privalome tai branginti ir saugoti, didžiuotis tuo, ką turime, didžiuotis savo istorija, savo šaknimis.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra