• header-vaikai.jpg
  • Haeder002.jpg
  • Sport.jpg
  • header5.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg

Logo Mokykla progimnazija
 
ES fondu logo  TAMO
 
valgyklos meniu  Vaiku registravimas logo

20161003 projekto5diena

Netruko prabėgti visa savaitė, kupina veiklos ir įspūdžių. Penktadienį pradėjome draugystės palinkėjimais, piešdami savo rankas ir užrašydami mintis angliškai, juk ši – jau paskutinė „darbinė“ projekto diena...

 

Netrukus patraukėme į baseiną „Delfinas“, kur turiningai praleidome net 2 geras valandas. Susipažinome su plaukimo trenerio specialybe, kai kurie mokėmės plaukti, kai kas – tobulinome plaukimo įgūdžius. Po pietų laukė dar vienas išlandymas – grupėmis – atskirai latviai ir estai – kepėme su mokytoja Roma sausainius savo forma panašius į žvaigždutes – juk galima rasti ne tik danguje, bet ir jūros dugne, o vanduo mums ir svarbiausias šio projekto metu. Jų paskanavome baigiamosios šventės metu. Vakare visi kartu – projekto dalyviai ir klasės draugai, mokytojai ir tėveliai, susirinkome baigiamajai šventei. Į mokyklą tėveliai atskubėjo nešini gardžiausiais lietuvių tautiniais patiekalais, nuo kurių lūžo stalai. Mokytojos Giedrė ir Nijolė paruošė įspūdingus numerius – mokiniai pasipuošę tautiniais drabužiais atliko lietuvių liaudies dainas ir šokius, negana to – ne tik patys šoko, bet visus
susirinkusius išmokė – trypėm, siutom, davėm garo, žandais raudonais tik prakaitą braukėm... Nuo mūsų neatsiliko ir mūsų svečiai – latviai pristatė dvi savo dainas ir du šokius, kuriuos atliko pasipuošę latvių tautiniais kostiumais. Estai nustebino gražiomis dainomis – sutartinėmis ir mokinių atliktais muzikiniais kūriniais – skambino gitara ir kanklėmis. Mokytoja Rasa pristatė projekto metu neveiktus darbus, ekrane keitėsi nuotraukų vaizdai iš mokinių patirtų įspūdžių. Tarp visų tų linksmybių buvo ir jaudulio pilnų padėkos žodžių - tiek iš mūsų, tiek iš svečių pusės. Mokyklos Direktorė D. Jagminienė įteikė svečiams į kelionę po šakotį ir Saulės miesto simbolį – saulutę. Po visų šokių ir kalbų, visi vaišinosi tėvelių surengtomis vaišėmis. Po šventės vyko diskoteka, o po to mūsų draugai iš Latvijos iškeliavo namo. Draugus iš Estijos išlydėjome šeštadienį ryte. Išsiskyrimo akimirką išvykstančių ir palydinčių akyse sužvilgo ašarėlės – tai tikras įrodymas, kad draugystė užsimezgė, kad ji tęsis ir neužilgo – jau balandį, keliausime mes į Latviją, o birželį – patrauksim į Estiją...
Dar kartą noriu padėkoti tėveliams, savo šeimose apgyvendinusiems mūsų svečius, vaikams – už jų geranoriškumą, draugiškumą ir vieningumą, mokytojams ir mokyklos administracijai, padėjusiems savo išradingumu ir patarimais.
Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Rasa Sidabrienė