• Haeder002.jpg
  • Sport.jpg
  • mokykla_fasadas.jpg
  • header5.jpg
  • header-vaikai.jpg

logotipas
 
ES fondu logo  EDUKA dienynas  valgyklos meniu  Vaiku registravimas logo

2018–2021 metais mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupių „Smalsučiai“ ir „Gudručiai“ ugdytiniai ir pedagogės kartu su partneriais iš Estijos, Latvijos, Islandijos ir Švedijos dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ projekte „Busy Bee“. Netruko prabėgti laikas ir mūsų jaunųjų tyrinėtojų atlikti darbeliai sugulė į filmuką. Mažieji mokėsi pažinti kalendorių, kas jame žymima ir kaip žmonės seniau žinojo kada reikia atlikti lauko darbus,

kaip rengtis patiems ir kur geriau sodinti įvarius augalus. Susipažino su mažaisiais bičiuliais paukšteliais, kėlė ne tik inkilėlius, bet ir statė vabaliukų viešbučius, susipažino su bitučių gyvenimu ir jų gaminamais produktais. Vaikai skanavo medų, bet ir duonelę kepė, iš vaško gamino žvakes. Gyvybė žemėje nebūtų įmanoma be vandens – kaip vanduo keliauja, kokios yra jo formos ir pavidalai, kaip reikia valyti vandenį ir aplinką. Smalsieji tyrinėtojai sodino, augino ir ėmė derlių lysvėse ant palangių ir lauke, savo išaugintas daržoves ragavo. Gamta visų namai – labai svarbūs dalykai aplinkos saugojimas ir šiukšlių rūšiavimas, antrinis daiktų panaudojimas ir perdirbimas. Tiek visko teko patirti ir išbandyti... Kūrybiškumas liejosi dainelėse ir darbeliuose, vaidinimuose ir žaidimuose. Mažieji mokėsi programuoti su robotukais ,,bitutėmis/boružėlėmis“, atliko tyrimus su ledu, sniegu ir dažais... Viskas buvo įdomu, naudinga ir svarbiausia – skatino mąstyti, žadino smalsumą. Džiaugiamės susiradę naujų draugų ir įgavę naujų patirčių ir kviečiame jus pasigėrėti mažųjų tyrinėtojų veiklomis.
Anglų mokytoja, projekto koordinatorė Rasa Sidabrienė
Filmas apie projekto veiklas https://drive.google.com/file/d/19wiI4pg9aymfNHidX3muOhyK40rW4grC/view?usp=sharing