Spausdinti

30657178 1603802929736783 2215777729042610600 n
Kai pabosta pamokos klasėje, mokiniai mokosi kitur. 8 kl. mokiniai išvyko į Šiaulių universitetą.
ŠU Technologijos ir gamtos mokslų fakulteto Aplinkotyros laboratorijoje mokiniai sužinojo, kad į Lietuvą atkeliaujanti šiluma reikšmingai didina alergeninių žiedadulkių koncentraciją ore. Lietuvoje žiedadulkių identifikavimas vykdomas trijose stotelėse: Šiauliuose, Klaipėdoje ir Vilniuje.

Po Lauros Šukienės paskaitos ne vieną moksleivį lydėjo atradimo šūksnis "Aš jau matau!" Mat mokiniai, palinkę prie mikroskopų, turėjo atpažinti kokių medžių žiedadulkes mato.
Vandeniliu varomas automobilis – kiek tai kainuos? Jokios taršos! Vienintelis vandenilio degimo procesas – vanduo, kurį vėlgi galima panaudoti išgaunant vandenilį. Vandenilio amžius jau atėjo – nepavėluokite. Tokia ateities vizija atrodo visai įtikima išklausius vandenilio pritaikymo srityje dirbančio ŠU Gamtos mokslų fakulteto dekano docento Alfredo Lankausko paskaitą ir pamačius, kaip veikia jo sukurti demonstraciniai modeliai, kurie vandenilinį kurą paverčia į elektros energiją ir šilumą.
Doc. dr. Loreta Kelpšienė, ŠU Inžinerijos katedros vedėja, pakvietė į praktinį užsiėmimą „Ar pažįsti akmenis“. Mokiniai tyrė uolienų savybes, svėrė, matavo jų tūrį, naudodamiesi Moso skale nustatė mineralų kietumą.
Mokiniai ne tik pagilino chemijos ir biologijos žinias, atliko praktines veiklas, bet turėjo galimybę pamatyti robotizuotų sistemų projektavimo ir gamybos programinę įrangą, susipažinti su naujai įkurtomis pramoninių robotų ir kompiuterizuoto gamybos projektavimo laboratorijoms bei su karjeros galimybėmis Šiaulių universitete.
Mokytoja Virginija Motuzienė

Daugiau nuotraukų iš renginio galite rasti mokyklos Facebook puslapyje: FB simbolis